Coaching
Być może nie do końca wiesz co to właściwie jest i masz różne skojarzenia związane z coachingiem. Gdy ja pierwszy raz zetknąłem się z tą metodą uznałem ją za kolejną odmianę „szaleństwa Kaliforni” (metod akcentujących, że możesz wszystko i wystarczy Ci na to kilka tygodni).
Gdy poznałem ją bliżej okazało się że to jest jednak coś całkiem innego – dość dobrze dopracowana metoda, stosowana przez biznesmenów, sportowców, aktorów i inne osoby ceniące sobie w życiu skuteczność, sukces oraz własny rozwój.
Coaching jest metodą pracy nad sobą nieco podobną do psychoterapii, jednak koncentrującą się w większym stopniu na przyszłości i na rozwijaniu potencjału człowieka. Osoby decydujące się na coaching często pragną osiągnąć jakiś cel, co do którego mają odczucie że znajduje się w ich zasięgu, ale z jakichś przyczyn nie mogą go osiągnąć.
W coachingu stosuje się różnorodne techniki umożliwiające pokonanie przeszkód i osiągnięcie celu. Okazuje się jednak, że często nawet nie trzeba sięgać po dodatkowe narzędzia ponieważ sama rozmowa z coachem o swoich pragnieniach potrafi już zwiększać motywację do działania. Wypowiedzenie się przed drugą osobą powoduje, że na sprawę zaczyna się patrzeć całkiem inaczej i rozwiązania same zaczynają przychodzić do głowy. Zadaniem coacha jest udzielenie klientowi wsparcia w znalezieniu sposobu osiągnięcia celu.
Moje podejście do coachingu wiąże się z moim podstawowym wykształceniem. Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Dlatego też do coachingu podchodzę w sposób odpowiedzialny, nie wprowadzam do niego kontrowersyjnych technik, wybieram to co w nim najlepsze i stosuję jako świetne narzędzie ułatwiające osiąganie celów. Pracuję zgodnie ze standardami ICF (International Coach Federation).
Jeśli chcesz osiągnąć swoje upragnione cele, chętnie będę Ci w tym towarzyszył. Będę pomagał Ci odkrywać Twój wewnętrzny potencjał, zachęcał do uświadamiania sobie jakie talenty posiadasz i osiągania tego, na czym Ci bardzo zależy.
Częstotliwość spotkań i długość procesu coachingowego może być różna - w zależności od wyznaczonych celów. Zazwyczaj proponuję, aby było to 12 spotkań z częstotliwością raz w tygodniu.